بررسی قیمت دستگاه پر کن تک نازله

بررسی قیمت دستگاه پر کن تک نازله

دستگاه پرکن تک نازله یکی از انواع دستگاه‌های پرکن مایعات غلیظ است که برای پرکردن مایعات در انواع ظروف استفاده می‌شود. از جمله این مایعات و محصولات غذایی می‌توان به شربت، سس، عسل، مربا، شیر و … اشاره کرد. همچنین می‌توان از این دستگاه برای پرکردن مواد شوینده و نظایر آن نیز بهره برد. نازل دستگاه، شیر پنوماتیک است. بخشی از فرایند در این دستگاه به‌صورت دستی انجام می‌شود و تزریق به‌وسیله دستگاه صورت می‌گیرد. این دستگاه به دلیل کاربرد فوق‌العاده زیاد و قیمت ارزان، همچنین نصب آسان یکی از دستگاه‌های مناسب برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای خانگی و تولیدی‌های کوچک محسوب می‌شود.

این دستگاه یکی از پرفروش‌ترین دستگاه‌های پرکن مایعات در بازار است چرا که کارکرد بسیار آسانی داشته و از نظر اقتصادی نیز مقرون‌به‌صرفه است. درواقع قیمت دستگاه پر کن تک نازله باتوجه­به مزیت­هایی که دارد بسیار مناسب است؛ بنابراین این دستگاه یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین دستگاه‌های پرکن در صنعت به‌حساب می‌آید. این دستگاه به‌جای استفاده از برق و پمپ توسط باد عملکرد خود را انجام می‌دهد. این ویژگی باعث کاهش قیمت محصول شده و یکی از ویژگی‌های مثبت این دستگاه محسوب می‌شود. به همین خاطر بسیاری از تولیدکنندگانی که در ابتدای مسیر خود هستند این دستگاه را اولویت اول خود قرار می‌دهند. در این مقاله به بررسی قیمت دستگاه پرکن تک نازله می‌پردازیم. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه مطالب بخش‌های بعد را مطالعه کنید.نمونه دستگاه های پرکن مایعات رو اینجا ببینید.

معرفی دستگاه پر کن مایعات

پیش از بررسی قیمت دستگاه پرکن تک نازله بهتر است اشاره کنیم که این دستگاه یکی از انواع دستگاه‌های پرکن مایعات غلیظ به‌حساب می‌آید. پرکن مایعات غلیظ در دو صورت تک نازل و دو نازل طراحی و تولید می‌شود. از نوع دو نازل برای سرعت بخشیدن در عملیات تزریق استفاده می‌شود. امکان افزایش نازل‌ها در دستگاه وجود دارد. در صورت درخواست تولیدکننده مهندسین می‌توانند بر اساس نیاز فرد تا ۴ نازل نیز به دستگاه اضافه کنند. افزایش تعداد نازل‌ها می‌توانند فرایند پرکردن را سرعت ببخشد. دستگاه پرکن مایعات یکی از پرکاربردترین ماشین‌آلات صنعتی در حوزه بسته‌بندی محسوب می‌شود.

این دستگاه دقت و حساسیت بالایی داشته و علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، کیفیت بسته‌بندی را نیز افزایش می‌دهد. از ظروف مختلفی برای بسته‌بندی می‌توان استفاده کرد. این روش علاوه بر دقت و سرعت بالا بدون هیچ‌گونه دردسر بوده و مکانیزمی کاملاً مؤثر دارد. دستگاه پرکن مایعات برای انتقال انواع مایعات مانند روغن، شکلات، عسل، آب‌معدنی و همچنین مواد شیمیایی کاربرد دارد. در واقع از این دستگاه می‌توان برای انواع مایعات با غلظت بالا استفاده کرد. البته دستگاه‌های دیگری برای مایعات رقیق نیز وجود دارند که مکانیزم و عملکرد متفاوتی با یکدیگر داشته و هرکدام برای نوع خاصی از مایعات استفاده می‌شوند.

کاربرد دستگاه پر کن تک نازله

دستگاه پرکن مایعات در انواع مختلف و با ویژگی‌های گوناگونی تولید می‌شود. ویژگی‌های مختلف دستگاه سبب می‌شود که برای پرکردن مایعات مختلف استفاده شوند. در دستگاه پرکن تک نازله اغلب از سیستم ثقلی استفاده می‌شود و در مواردی استفاده از سیستم پرکن وکیوم نیز مشاهده می‌شود. از این نوع سیستم معمولاً برای پرکردن موادی مثل ادکلن استفاده می‌شود. در دستگاه پرکن مایعات یک مخزن روی دستگاه قرار گرفته است می‌تواند با وزن خود به داخل نازل‌ها هدایت شود. در انتهای مسیر و در بخش خروجی یک شیر قرار گرفته و توسط یک شیر برقی میزان تولید مواد از تابلو برق به‌وسیله plc کنترل می‌شود. این موضوع برای افزایش دقت تزریق و یکنواختی فرایند پرکردن است. مکانیزم تزریق مایعات به میزان گرانروی و ویسکوزیته آنها بستگی دارد؛ بنابراین هنگام انتخاب روش و دستگاه باید به این موضوع توجه داشت.

قیمت دستگاه پرکن تک نازله

قیمت دستگاه پرکن تک نازله ازجمله مهم­ترین مزیت­ها آن محسوب می­شود. از سوی دیگر اولین ویژگی در هنگام راه‌اندازی و خرید دستگاه، توجه به قیمت محصولات و دستگاه‌های موردنیاز است. درصورتی‌که به دنبال راه‌اندازی خط تولید مواد شوینده و انواع مایعات مانند عسل و مانند آن هستید و تولیدی کوچک یا کارگاه یا کسب‌وکار نوپایی دارید، برای پرکردن مواد شوینده و سایر مواد می‌توانید این دستگاه‌ها را با قیمت مناسب تهیه کنید.

قیمت دستگاه پرکن تک نازله به نوع طراحی آن بستگی دارد. این دستگاه می­تواند دارای یک مخزن تک جدار و مخلوط‌کن برای هم زدن یکنواخت مواد باشد که این موضوع باعث تسهیل فرایند تزریق می‌شود. از این دستگاه می‌توان برای پرکردن انواع مایعات غلیظ در انواع ظروف از حجم ۳۰ گرم تا ۲ لیتر برای و انواع مواد شوینده در حجم‌های گوناگون استفاده کرد. اگر قصد افزایش در میزان تولیدات را داشته باشید می‌توانید یک مخزن استیل ۵۰۰ میلی‌لیتر یا هزار لیتر همراه پرکن تک نازل تهیه کنید. این کار می‌تواند باعث افزایش در تولید و فروش محصولات شود که نکته قابل‌توجهی برای تولیدکننده محسوب می‌شود. طراحی و تولید دستگاه پرکن مایعات در شکل‌های گوناگون و با ویژگی‌های مختلف امکان‌پذیر است. امکان افزایش نازل وجود دارد که موجب افزایش کیفیت در فرایند پرکردن مایعات و بسته‌بندی آنها می‌شود.

مشخصات دستگاه پر کن تک نازله

قیمت دستگاه پرکن تک نازله باعث شده که تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین دستگاه مایعات غلیظ محسوب می‌شود. یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل افزایش محبوبیت و فروش محصول کاربری آسان آن است. استفاده از این دستگاه به هیچ‌گونه تخصصی نیاز ندارد.

تنها یک اپراتور می‌تواند ظروف را به‌صورت دستی برای پرکردن زیر نازل دستگاه قرار داده و عملیات تزریق را انجام دهد. این موضوع تأثیری در سرعت تولید ندارد و باعث کاهش سرعت و روند کار نمی‌شود. می‌توان با انجام طراحی‌های بهتر میزان سرعت فرایند را افزایش داد. به طور مثال برای پرکردن عصاره گیاهان در ظروف کوچک مانند ظرف ۵۰ گرمی می‌توان ظرفیت تزریق دستگاه را تا ۱۵۰۰ عدد در ساعت ارتقا داد. ظرفیت تولید این دستگاه برای ظروف مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. قابلیت تزریق از ۵۰ گرم تا دو لیتر در این دستگاه پرکن وجود دارد. برای ظروف گالنی تزریق به‌صورت دومرحله‌ای انجام می‌شود. همچنین دستگاه پرکن تک نازله در دو حالت دربند و در گذار و بدون مخزن و با مخزن وجود دارد. همچنین می‌تواند تک جداری و دو جدار و به همراه مخلوط‌کن و دارای گرمکن باشد. طراحی فوق‌العاده در این دستگاه یکی دیگر از مزیت‌های آن محسوب می‌شود که باعث فروش بیشتر و کاربرد گسترده آن در صنعت می‌شود. همچنین این دستگاه در دو جنس استیل و یا استیل و آهن قابل ساخت است. این ویژگی‌ها باتوجه‌به خواسته تولیدکننده طراحی و اجرا می‌شوند. ازآنجایی‌که این دستگاه، برای تولیدی‌های کوچک مناسب است، بهتر است پیش از خرید از مشاوره‌های لازم استفاده کرده و بهترین دستگاه را انتخاب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آرازتک پیام در واتساپ