دستگاه ساشه مایعات رقیق

در حال نمایش 8 نتیجه

معرفی کامل دستگاه ساشه مایعات رقیق

دستگاه ساشه برای بسته‌بندی محصولاتی به کار می‌رود که می‌خواهید به‌صورت تک‌نفره عرضه کنید. به‌عنوان‌مثال شامپوهایی که در هتل‌ها در اختیار مسافران قرار می‌گیرند، با این دستگاه‌ها بسته‌بندی می‌شوند. لازم به ذکر است دستگاه ساشه را باید متناسب با مواد بسته‌بندی شده، انتخاب کنید. در ادامه اطلاعاتی در رابطه با دستگاه ساشه مایعات رقیق بیان می‌کنیم و اگر قصد خرید این محصول را دارید، پیشنهاد می‌دهیم که با ما همراه باشید.

انواع دستگاه ساشه مایعات رقیق

قبل از اینکه در رابطه با انواع دستگاه ساشه مایعات رقیق مطلبی را بیان کنیم، لازم است در رابطه با این موضوع صحبت کنیم که مایعات متناسب با غلظتی که دارند، دارای چگالی و ویسکوزیته متفاوتی هستند. همین موضوع باعث می‌شود که دستگاه ساشه مایعات غلیظ با دستگاه ساشه مایعات رقیق تفاوت داشته باشد.

مایعات رقیق شامل آب‌لیمو، آب نارنج، عرقیات گیاهی و… می‌شوند. این مواد را با دستگاه ساشه مخصوص مایعات رقیق می‌توان بسته‌بندی کرد.

  • دستگاه ساشه مایعات سه طرف دوخت: در این نوع از دستگاه‌ها به اصطلاح از سه ردیف دوخت استفاده می‌شود. البته باید بگوییم که اتصال دو طرف پلاستیک بسته‌بندی با دوختنی که حالت عادی وجود دارد (مانند دوخت خیاطی) انجام نمی‌شود. این پلاستیک‌ها با استفاده از دستگاه پرس (در دستگاه ساشه جایگذاری شده) به هم متصل می‌شوند و به دلیل شکل ظاهری، به آن دوخت گفته می‌شود.
  • دستگاه ساشه مایعات چهار طرف دوخت: در این نوع از دستگاه‌ها شاهد چهار ردیف دوخت هستیم. لازم به ذکر است که در این حالا بسته‌بندی شما مقاومت بیشتری دارد. ازاین‌رو اگر مایعی که آن را بسته‌بندی می‌کنید، گران‌قیمت است یا در هر بسته حجم بالایی را قرار می‌دهید، این نوع دستگاه برای شما مناسب‌تر خواهد بود.

در رابطه با حجم بسته‌بندی دستگاه ساشه هم لازم میدانیم که نکته مهمی را ارائه بدهیم. همان‌طور که گفتیم با استفاده از دستگاه ساشه می‌توان بسته‌بندی‌های یک‌نفره داشت. یک بسته‌بندی تک‌نفره متناسب با نوع ماده‌ای که بسته‌بندی شده، وزنی بین 10 گرم تا 60 گرم دارد. حجم بیشتر از این دیگر جزء بسته‌بندی تک‌نفره نیست و دستگاه ساشه هم نمی‌تواند آن را بسته‌بندی کند.

انواع دستگاه ساشه مایعات رقیق از لحاظ کارکرد

شاید برای شما جالب باشد که دستگاه ساشه متناسب با عملکردی که دارد به دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک دسته‌بندی می‌شود. طبیعتاً دستگاه تمام اتوماتیک برای کارخانه‌ها و کارگاه‌های بزرگ کارایی دارد. این در حالی است که دستگاه نیمه اتوماتیک را در کارگاه‌های تولیدی کوچک هم می‌توان استفاده کرد.

در رابطه با هر دو نوع دستگاه باید بگوییم که عملکرد مشابهی دارند و دقت و سرعت در هر دو دستگاه بالا است. تفاوت بین این دو مدل در حضور اپراتور است. در مدل تمام اتوماتیک تمام کارها را خود دستگاه انجام می‌دهد. شما باید فقط پلاستیک بسته‌بندی و مواد اولیه را در محل مخصوص خودش قرار بدهید، وزن را تنظیم کرده و دیگر بقیه کارها را به دستگاه بسپارید.

در مدل نیمه اتوماتیک یک نفر به‌عنوان اپراتور دستگاه باید در حین کار حضور داشته باشد. البته این شخص نیازی نیست که کار سختی را انجام دهد، زیرا کار اصلی باز هم بر عهده دستگاه است اما حضور یک نفر برای انجام بعضی کارها الزامی است.

مزیت‌های استفاده از دستگاه ساشه مایعات رقیق

برای اینکه با مزیت‌های خرید و داشتن دستگاه ساشه مایعات رقیق آشنا شوید، لازم است به این موضوع فکر کنید که اگر این دستگاه نباشد، مواد اولیه را چطور می‌خواهید بسته‌بندی کنید. مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از این دستگاه افزایش دقت و سرعت انجام کار است.

در این دستگاه وزن موردنظر خود را تنظیم می‌کنید و بعد دستگاه تمام بسته‌ها را با سرعت بالایی به همان وزن دلخواه بسته‌بندی می‌کند. تقریباً در هر یک دقیقه، بین 40 تا 60 بسته آماده خواهید داشت. این در حالی است که بدون دستگاه، فقط چند دقیقه طول می‌کشد تا مواد اولیه را به وزن دلخواه خود جدا کنید.

ازآنجایی‌که بسته‌ها بین 10 گرم تا 60 گرم وزن دارند، جدا کردن این وزن از مواد کار ساده‌ای نیست و به دقت بالایی نیاز دارد که این دقت هم از عهده انسان خارج است. مزیت دیگر استفاده از دستگاه ساشه را می‌توان عدم دخالت دست دانست.

هنگامی‌که از این دستگاه استفاده می‌کنید، دیگر نیازی نیست که خودتان با دست کاری را انجام دهید. این کار باعث می‌شود که آلودگی از دست‌ها به مواد بسته‌بندی شده، منتقل نشود و اهمیت بسیار زیادی به‌خصوص در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها دارد.

شاید برای شما جالب باشد که استفاده از دستگاه ساشه برای بسته‌بندی باعث می‌شود که هزینه‌ها و زمان بسته‌بندی کاهش پیدا کند. این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد. بسیاری از تولیدی‌ها به دنبال راهی هستند تا هزینه‌های خود را کاهش بدهند و این روش، بسیار مؤثر خواهد بود.

کدام مدل از دستگاه ساشه مایعات رقیق برای کسب‌وکار ما مناسب است؟

برای اینکه بدانید کدام نوع دستگاه برای شما کارایی بیشتری دارد، پیشنهاد ما این است که با یک کارشناس متخصص و باتجربه در این مورد مشورت کنید. شما باید در ابتدا نوع ماده اولیه را مشخص کرده و بعد از آن وزنی که بسته‌ها باید داشته باشند را هم معین کنید.

بعد از این باید به اندازه و فضای کارگاه یا کارخانه خود توجه داشته باشید. فراموش نکنید که یک دستگاه زمانی برای شما کارایی خوبی دارد که آن را دقیقاً متناسب با نیاز خودتان انتخاب کرده باشید. مثلاً تصور نکنید که اگر یک کارگاه کوچک دارید، یک دستگاه تمام اتوماتیک برای شما بهترین انتخاب است. بهترین انتخاب آن چیزی است که متناسب با نیاز شما باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید دستگاه ساشه مورد نیاز خود می‌توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرد. در این تماس می‌توانید از امکان مشاوره رایگان بهره‌مند شده و تمام سؤالات خود را مطرح کرده و به پاسخ مناسب برسید.

در ادامه هم می‌توانید سؤالات خود را مطرح کنید تا به آن‌ها پاسخ بدهیم.