دستگاه ساشه مایعات غلیظ

در حال نمایش 9 نتیجه

10%
قیمت اصلی 224,900,000 تومان بود.قیمت فعلی 202,410,000 تومان است.
10%
قیمت اصلی 239,900,000 تومان بود.قیمت فعلی 215,910,000 تومان است.
10%
قیمت اصلی 224,900,000 تومان بود.قیمت فعلی 202,410,000 تومان است.
10%
قیمت اصلی 239,900,000 تومان بود.قیمت فعلی 215,910,000 تومان است.

معرفی دستگاه ساشه مایعات غلیظ

دستگاه ساشه زن، مواد اولیه را به‌صورت بسته‌های یک‌نفره بسته‌بندی می‌کند. ازآنجایی‌که غلظت مایعات با یکدیگر متفاوت است و همین موضوع باعث می‌شود که هرکدام از آن‌ها هم چگالی و ویسکوزیته خاصی داشته باشید، دستگاه ساشه زنی که برای مایعات غلیظ و رقیق هم استفاده می‌شود، با یکدیگر متفاوت است. در ادامه دستگاه ساشه مایعات غلیظ را به‌طور کامل معرفی خواهیم کرد و پیشنهاد می‌دهیم که با ما همراه باشید.

انواع مختلف دستگاه ساشه مایعات غلیظ

قبل از هر چیزی باید به این موضوع اشاره کنیم که مایعات غلیظ شامل چه چیزهایی می‌شود. موادی مانند انواع سس‌ها، کشک‌های یک‌نفره، عسل، مربا، انواع شیره‌ها مانند شیره خرما و شیره توت، شامپوهای تک‌نفره در هتل‌ها و… را می‌توان با این دستگاه‌ها به‌صورت تک‌نفره بسته‌بندی کرد.

نکته دیگری که در رابطه با دستگاه ساشه بسته‌بندی مایعات غلیظ وجود دارد، مربوط به عملکرد آن است. دقت داشته باشید که مایعات غلیظ روان نیستند، همین موضوع باعث می‌شود که در حالت عادی بسته‌بندی آن‌ها کار سختی باشد. حالا در دستگاهی که برای بسته‌بندی این مایعات مناسب است، قسمتی قرار دارد که با گرما مایع غلیظ را روان می‌کند. این کار باعث می‌شود که بسته‌بندی ساده‌تر صورت گیرد. لازم به ذکر است که این گرما بر روی طعم، مزه و کیفیت مواد تأثیری نمی‌گذارد، پس نگران این موضوع نباشید.

انواع دستگاه ساشه مایعات غلیظ از لحاظ ساختار

  • دستگاه ساشه مدادی

تابه‌حال به بسته‌های آب‌لیمو یا آب نارنج تک‌نفره دقت کرده‌اید؟ حالتی شبیه به مداد دارند. به دستگاهی که این بسته‌بندی‌ها را انجام می‌دهد، ساشه مدادی گفته می‌شود. مایعاتی با غلظت بالا هم می‌توان با استفاده از دستگاه ساشه زن به این شکل بسته‌بندی کرد.

  • دستگاه ساشه سه ظرف دوخت

هنگامی‌که به یک بسته‌بندی نگاه می‌کنیم، مانند این است دو طرف بسته به یکدیگر دوخت شده‎اند. حالتی که پرس این دستگاه دارد، شبیه دوختن خیاطی است. دلیل نام‌گذاری آن هم، همین شباهت است. حالا در این نوع دستگاه سه ردیف دوخت وجود دارد.

  • دستگاه ساشه چهار ردیف دوخت

این دستگاه هم دقیقاً مانند نمونه بالایی است و تنها یک تفاوت دارد، در این دستگاه شاهد چهار ردیف دوخت هستیم. این کار باعث می‌شود که بسته‌بندی مقاومت و ماندگاری بیشتری داشته باشد و برای پاره شدن لازم است که نیروی بیشتری بر آن وارد شود.

انواع دستگاه ساشه مایعات غلیظ بر اساس کارکرد

این دستگاه هم مانند دیگر نمونه‌های دستگاه‌های پرکن دو نوع کارکرد دارد. نوع اول دستگاه تمام اتوماتیک است که از آن در کارخانه‌ها و کارگاه‌هایی که بزرگ هستند و تولید زیادی دارند، استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها سرعت عمل بالایی دارند، این سرعت عمل بالا زمانی اهمیت خود را بیشتر نشان می‌دهد که بگوییم دقت عمل آن هم بسیار بالا است.

برای بسته‌بندی‌هایی که وزن آن مهم است، این دقت بالا اهمیت بسیار زیادی دارد. نمونه دیگر دستگاه ساشه زن، نیمه اتوماتیک است. باید بگوییم که این دستگاه هم سرعت و دقت بالایی دارد. احتمالاً این سؤال برایتان پیش آمده که اگر هر دو دستگاه سرعت و دقت بالایی دارند، پس تفاوت این دو در چه چیزی است؟

باید بگوییم که تفاوت این دو دستگاه در حضور اپراتور در حین انجام کار است. در دستگاه تمام اتوماتیک، مواد اولیه و پلاستیک‌های بسته‌بندی را در محل مخصوص خودش قرار می‌دهید، دستگاه را روشن می‌کنید و دیگر نیازی به انجام هیچ کاری نیست.

این در حالی است که در دستگاه نیمه اتوماتیک به یک اپراتور نیاز خواهید داشت. او باید در حین روشن بودن دستگاه کنارش حضور داشته باشد تا بعضی از کارها را انجام دهد. لازم به ذکر است که این شخص اپراتور نیاز نیست کار سختی را انجام دهد.

مزیت‌های استفاده از دستگاه ساشه مایعات غلیظ

بعد از مطالب بالا حالا نوبت به این رسیده که بگوییم استفاده از این دستگاه‌ها چه مزیت‌هایی را برای شما به دنبال خواهد داشت. همان‌طور که گفتیم دستگاه ساشه زن سرعت و دقت بالایی دارد، همین موضوع باعث می‌شود که کارهای شما هم با دقت و سرعت بالایی انجام شود. این دو مورد را می‌توان از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت‌های این دستگاه دانست.

توجه داشته باشید که اگر با نیروی انسانی بخواهید کار بسته‌بندی محصولات تک‌نفره را انجام بدهید، کار بسیار سختی پیشرو خواهد داشت و البته هزینه زیادی هم برای آن صرف خواهید کرد. این در حالی است که با خرید یک دستگاه ساشه زن، در ابتدا هزینه‌ای را متقبل خواهید شد اما بعد از آن در هزینه‌های خود به مقدار چشمگیری صرفه‌جویی خواهید کرد.

از دیگر مزیت‌های استفاده از این دستگاه می‌توان به همین صرفه‎جویی در هزینه‌ها و همچنین در زمان اشاره کرد که برای یک کارخانه یا تولیدی اهمیت بسیار زیاد دارد. بعد از آن باید بگوییم که در حین انجام این کار شاهد هیچ‌گونه دخالت دستی نخواهیم بود. این موضوع هم مزیت بسیار مهمی است که باید به آن توجهی خاص داشته باشید.

در یک کارخانه یا یک کارگاه تولیدی، به‌خصوص اگر با مواد غذایی سروکار داشته باشید، باید بدانید که بازرسان بهداشت هر چند مدت به تولید شما سر می‌زنند. درصورتی‌که حین بسته‌بندی مواد غذایی از دست کمک بگیرید، جریمه خواهید شد. دلیل این کار هم کاملاً منطقی است، دست‌ها آلوده هستند و این کار باعث می‌شود که آلودگی از دست‌ها به مواد غذایی منتقل شود.

دستگاه ساشه مایعات غلیظ مناسب برای کسب‌وکار ما کدام است؟

برای اینکه بدانید کدام دستگاه برای کسب‌وکار شما مناسب است، باید از تمام دستگاه‌های موجود در بازار آگاهی داشته باشید. با این کار شما می‌توانید انتخاب کنید که کدام دستگاه برای شما کارایی دارد و کدام یک از آن‌ها کارایی چندانی نخواهد داشت. طبیعتاً یک شخص عادی نمی‌تواند در رابطه با تمام دستگاه‌ها اطلاعاتی داشته باشد.

به همین دلیل پیشنهاد ما این است که در ابتدا نیاز خود را به‌طور دقیق مشخص کنید و بعد از آن با کارشناس‌های فروش ما تماس بگیرید. این کارشناسان از ویژگی و کاربردهای تمام دستگاه‌های موجود در بازار مطلع هستند و می‌توانند شما را راهنمایی کنند. این مشاوره به‌صورت کاملاً رایگان انجام خواهد شد. هر سؤال دیگری در مورد خرید دستگاه ساشه مایعات غلیظ دارید، با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم.