دستگاه ساشه پودری و گرانولی

نمایش 1–15 از 25 نتیجه

معرفی محصول دستگاه ساشه پودری و گرانولی

دستگاه ساشه مواد مدنظر شما را به‌صورت تک‌نفره و مدادی بسته‌بندی می‌کند. احتمالاً تابه‌حال نسکافه‎های آماده یا در هتل‌ها مواد غذایی که به‌صورت تک‌نفره بسته‌بندی شده‌اند را دیده‌اید، این بسته‌بندی‌ها با استفاده از دستگاه ساشه انجام می‌شود. در ادامه توضیحات بیشتری را در مورد این دستگاه ارائه خواهیم داد.

انواع مختلف دستگاه ساشه پودری و گرانولی

در ابتدا لازم میدانیم که توضیح مختصری در این مورد ارائه بدهیم که نام این دستگاه، ساشه است و پودری و گرانولی بودن عملکرد آن را نشان می‌دهد. یعنی دستگاه ساشه مواد موردنظر شما را به‌صورت تک‌نفره و مدادی بسته‌بندی می‌کند، حالا این مواد شما چه چیزی است، مشخص می‌کند که دستگاه ساشه باید پودری باشد یا دستگاه گرانولی برای شما مناسب است.

  • دستگاه ساشه پودری

همان‌طور که از نام این دستگاه مشخص است، برای بسته‌بندی مواد پودری از آن استفاده می‌کنند. مثلاً نسکافه، قهوه، چای، شکر، نمک، فلفل، انواع ادویه، پودر کاکائو و… با استفاده از این دستگاه بسته‌بندی می‌شود. در بسیاری از موارد، در کافه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و… شاهد استفاده از این بسته‌بندی‌های یک‌نفره هستیم. توجه داشته باشید که عملکرد این دستگاه به صورتی است که دیگر نیازی به دخالت دست ندارد.

این دستگاه دارای دقت بسیار بالایی است. شما پلاستیک مخصوص بسته‌بندی را در قسمت مشخص شده قرار می‌دهید، بعد از آن هم موادی که می‌خواهید بسته‌بندی شود را در مخزن مخصوص می‌ریزد، دستگاه را روشن کرده و دیگر نیازی نیست هیچ کار خاصی را انجام بدهید.

این دستگاه سرعت بسیار بالایی دارد و همین موضوع باعث می‌شود که در زمان کوتاهی، بتوانید حجم قابل توجهی از مواد را بسته‌بندی کنید. در ادامه اطلاعاتی در مورد مزیت استفاده از این دستگاه ارائه خواهیم داد.

  • دستگاه ساشه گرانولی

این دستگاه هم عملکردی مانند نمونه بالایی دارد و تنها تفاوت آن در موادی است که برای بسته‌بندی استفاده می‌کنید. مواد غذایی مانند برنج که دانه‌ای نه‌چندان بزرگ دارند و نمی‌توان آن‌ها را در گروه مواد غذایی پودری جای داد، با این دستگاه بسته‌بندی می‌شوند.

دقت داشته باشید که برای بسته‌بندی تک‌نفره موادی مانند برنج، باید از پلاستیک‌هایی بزرگ‌تر استفاده کنید. حبوباتی مانند عدس و لپه هم می‌توان با این دستگاه به‌صورت تک‌نفره بسته‌بندی کرد. لازم به ذکر است که این دستگاه هم دقت بالایی دارد و به کار شما سرعت می‌بخشد.

انواع دستگاه ساشه پودری و گرانولی از لحاظ عملکرد

در رابطه با عملکرد دستگاه ساشه پودری و گرانولی باید به یک نکته مهم اشاره کنیم. تابه‌حال به بسته‌بندی‌های تک‌نفره مانند نسکافه، شکر و… دقت کرده‌اید؟ دو لایه پلاستیک با استفاده از دوخت مخصوص به یکدیگر متصل شده‌اند.

حالا این دوخت می‌تواند سه ردیفی یا چهار ردیفی باشد که به اصطلاح به دستگاه آن سه سر دوخت یا چهار سر دوخت گفته می‌شود. یعنی این دستگاه دو نوع دارد. شما متناسب با نیاز خودتان (متناسب با اینکه چه موادی را بسته‌بندی می‌کنید) می‌توانید یکی از این دستگاه‌ها را انتخاب کنید.

مزیت‌های استفاده از دستگاه ساشه پودری و گرانولی

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که در رابطه با دستگاه ساشه پودری و گرانولی وجود دارد، این است که خرید آن و استفاده از دستگاه چه مزیت‌هایی دارد. در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که این دستگاه بسته‌های 10 گرمی تا 60 گرمی را بسته‌بندی می‌کند. حالا خودتان تصور کنید که یک انسان با چه دقتی می‌تواند بسته‌های 10 گرمی تا 60 گرمی را بسته‌بندی کند. درصورتی‌که یک نیروی انسانی بخواهد این کار را انجام دهد، سرعت او چقدر خواهد بود؟ با توجه به این دو مورد مزیت‌های استفاده از این دستگاه را توضیح خواهیم داد.

  • دقت بالا

بسته‌بندی به حجم 10 گرم تا 60 گرم کار ساده‌ای نیست. یک نیروی انسانی باید چندین بار بسته‌ها را کم و زیاد کند تا شاید بتواند در نهایت آن را به حجم دلخواه برساند. این در حالی است که با استفاده از دستگاه ساشه به‌سادگی و در چند ثانیه این کار انجام می‌شود.

  • افزایش سرعت انجام کار

هنگامی‌که یک دستگاه دقت بالایی داشته باشد، طبیعتاً به کار شما سرعت می‌بخشد. تقریباً یک دستگاه معمولی می‌تواند در هر دقیقه بین 30 تا 60 بسته را بسته‌بندی کرده و آماده تحویل بدهد، در حالی که یک نیروی انسانی در بهترین حالت می‌تواند در هر یک دقیقه یک بسته را تحویل بدهد که اصلاً قابل مقایسه با سرعت دستگاه نیست.

  • عدم دخالت و استفاده از دست

برای استفاده از دستگاه ساشه نیازی نیست که شخصی کنار آن حضور داشته باشد و با دست‌هایش کاری را انجام دهد. این کار باعث می‌شود که کارها تمیزتر و بهداشتی‌تر انجام شوند. بازرسان اداره بهداشت هم بر روی این موضوع حساسیت بالایی دارند.

  • کاهش زمان بسته‌بندی و هزینه‌های آن

همان‌طور که سرعت انجام کارها بیشتر می‌شود، به زمان کمتری هم برای بسته‌بندی نیاز خواهید داشت و در کنار این‌ها هزینه انجام کارها هم کاهش پیدا می‌کند. هزینه‌ای که برای  انرژی پرداخت می‌کنید هم کاهش پیدا خواهد کرد.

دستگاه ساشه پودری و گرانولی مناسب برای کسب‌وکار ما کدام است؟

در مطالب بالا گفتیم که دستگاه ساشه انواع مختلفی دارد، حالا یک سؤال مهم این است که کدام یک از آن‌ها برای کسب‌وکار شما مناسب است. در ابتدا همان‌طور که گفتیم، پودری یا گرانولی بودن دستگاه ساشه را باید متناسب با موادی که می‌خواهید بسته‎بندی کنید، مشخص کرده باشید. حالا سؤال دیگر این است که دستگاه سه سر دوخت برای ما مناسب است یا چهار سر دوخت را خریداری کنیم.

در این رابطه باید بگوییم که طبیعتاً دستگاه چهار سر دوخت، درنهایت بسته‌های مقاوم‌تری را به شما می‌دهند. انتخاب این موضوع به حجم بسته‌های شما بستگی دارد. هرچه حجم یک بسته بیشتر باشد، طبیعتاً به دستگاه چهار سر دوخت برای بسته‌بندی نیاز دارد. در حالی که مثلاً بسته‌های 10 گرمی را به دستگاه سه سر دوخت می‌توان بسته‌بندی کرد و مشکلی هم پیش نمی‌آید.

شما می‌تواند برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با کارشناسان ما تماس بگیرید، آن‌ها به‌صورت کاملاً رایگان به شما مشاوره می‌دهند.